مدیر کل زندانهای استان تهران در بازدید از ندامتگاه شهرری: توانمندسازی اجتماعی نیاز اساسی زنان زندانی است

مدیرکل زندانهای استان تهران طی بازدید از ندامتگاه شهرری گفت: زنان یکی از مهم ترین گروههای اجتماعی هستند که به دلیل نیازمندی های خاص به ویژه در جنبه های عاطفی و روانی و نیز تأثیر آنان در  نهاد خانواده، بایستی بیش از پیش به وضعیت آنان پرداخته شود.

سیدحشمت اله حیات الغیب، ضمن تسلیت به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی طی  سخنانی گفت: سوگواری برای سالار شهیدان و زنده نگه داشتن یاد حماسه سازان عاشورا،  سنت حسنه ای است که سنگ بنای آن را خاندان عصمت و طهارت بنا نهاده اند و به برکت چنین مراسم معنوی جامعه تشیع توانسته است عزت و عظمت و هویت خود را در مقابل توطئه های دشمنان حفظ کند.  

وی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری باشکوه مراسم دهه اول محرم و تاسوعای حسینی به استفاده مطلوب از ظرفیت های موجود در راستای توسعه فضاهای آموزشی، تربیتی و بهبود خدمات رفاهی برای مددجویان تأکید کرد.

مدیر کل زندانهای استان تهران در ادامه افزود: قشر زنان یکی از مهم ترین گروههای اجتماعی است که به دلیل نیازمندیهای خاص به ویژه در جنبه های عاطفی و روانی و نیز تأثیر آنان در  نهاد خانواده، بایستی بیش از پیش به وضعیت آنان پرداخته شود.

 او همچنین گفت: بایستی با همکاری نهادهای مرتبط استانی و تلاش و دقت بیشتر همکاران به ویژه روانشناسان زندانها ، آموزشهای مهارتی و فنی  و  فعالیت های مشاوره ای و خدمات تخصصی روانشناختی جهت  زنان مددجو که قشر آسیب پذیر هستند، توسعه و تقویت یابد و نتیجه آن تأمین سلامت اجتماعی خانواده و جامعه خواهد بود.

شایان ذکر است ضمن این بازدید ، محمدی مدیر ندامتگاه اقدام های صورت گرفته در حوزه های  خدماتی و عمرانی را طی گزارشی تشریح کرد.

در انتهای این بازدید سیدحشمت اله حیات الغیب ضمن تقدیر از مدیر ندامتگاه و تمام کارکنان آن مجموعه اظهار داشت:  تغییرات صورت گرفته در خصوص بازسازی کامل قسمت های مختلف ندامتگاه، نظم و انضباط و از همه مهمتر رسیدگی به مسائل و مشکلات زندانیان و رضایتمندی آنان قابل تقدیر و تحسین بوده است.

بنا به این خبر، بازدید مذکور سه ساعت به طول انجامید و مدیر کل زندانهای استان تهران ضمن بازدید از واحد پذیرش و و نیز سالن های اسکان مددجویان، به مسائل آنان رسیدگی نمود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*