مدیر کل زندانهای استان تهران: نهضت عاشورا پشتوانه محکمى براى تثبیت ارزش هاست

مدیر کل زندانهای استان تهران در مراسم عزاداری به مناسبت شب تاسوعا گفت: یکی از اهداف بزرگ امام حسین(ع) گسترش امر به معروف و نهی از منکر بود. موضوعی که اگر در طول زمان به درستی اجرا شود، بسیاری از آسیب های اجتماعی از بین می رود.

در آستانه شب تاسوعای حسینی، مراسم عزاداری و قرائت زیارت عاشورا، با حضور مدیرکل و کارکنان اداره کل در محل نمازخانه برگزار شد.

سیدحشمت اله حیات الغیب در این مراسم معنوی، ضمن سخنانی اظهار داشت: یکی از اهداف بزرگ امام حسین(ع) گسترش امر به معروف و نهی از منکر بود. موضوعی که اگر در طول زمان به درستی اجرا شود، بسیاری از آسیب های اجتماعی از بین می رود و نیز  نقش ارزنده اى در اجراى احکام و حدود الهى دارد. اصولاً نهضت عاشورا پشتوانه محکمى براى تثبیت ارزش ها و ریشه کنى مفاسد اجتماعى است.

مدیر کل زندانهای استان تهران ادامه داد: یکی از فرازهای زیبایی نهضت حسینی آن است که اخلاق اسلامی درتمام مراحل آن به عالی ترین صورت درخشیده است. همچنین عامل عمده ای که موجب حفظ مکتب اهل بیت(ع) گردیده و عقاید شیعه را از گزند حوادث مصون داشته، مجالس عزاداری سالارشهیدان امام حسین (ع) می باشد.

وی همچنین ضمن تأکید بر لزوم پیروی از اخلاق و منش امام حسین(ع) در راه خدمت به مردم گفت: عاشورا یک حادثه نیست، یک تفکر توام با عمل است. حادثه کربلا و خلق و خویی که از حماسه سازان عاشورا به ثبت رسیده، منبع ارزشمندی برای آموزش اخلاق و الگوگیری در زمینه خودسازی، تربیت دینی و کرامت انسانی در طول دوران محسوب می گردد.

بنا به این خبر، مراسم زیارت عاشورا طی روزهای سه شنبه در طول سال و نیز دهه اول ایام سوگواری شهادت سالار شهیدان، در نمازخانه اداره کل با حضور مدیرکل، معاونین و کارکنان برگزار می شود.

همچنین در زندانها و مراکز تابعه این مراسم پرفیض با حضور مدیران، روسای ادارات، کارکنان، مددجویان و سربازان وظیفه برپا می گردد و روحانیون و مداحان فلسفه قیام امام حسین و آثار تربیتی و اخلاقی آن را یادآور و به ترویج فرهنگ عاشورا و آشنایی گروههای هدف به ویژه زندانیان با آموزه های نهضت سرخ عاشورا می پردازند و برنامه های فرهنگی و تربیتی با استقبال پرشور زندانیان، کارکنان و سربازان وظیفه در حال برگزاری است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*