مراسم تودیع و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید هاشمی برگزار شد

فرمانده بسیج وزارتخانه ها و ادارات کشور گفت: سرمایه انسانی شالوده دولت است و کارمندان بسیجی در برخی موقعیت های حساس، با رشادت مثال زدنی، توانسته اند گامهای موثری در جهت اعتلای نظام اسلامی بردارند.

دکتر قریشی در مراسم تودیع و معارفه فرمانده فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید هاشمی ضمن تسلیت به مناسبت شهادت پرافتخار سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی و یار دیرینش سردار حسین پورجعفری که چهل سال در کنار این شهید با دشمنان اسلام و میهن جنگید، گفت: با عنایت مقام معظم رهبری و تفقد ایشان به امر اطلاع رسانی، تشکیل میز خدمت و همچنین شرایط مناسبی که در قوه قضائیه جهت اعتلای فرهنگ بسیج ایجاد شده، وظیفه سنگین تری برای خدمت داریم.

فرمانده بسیج وزارتخانه ها و ادارات کشور، با اشاره به نقش کارکنان بسیجی در عرصه های مختلف دفاع مقدس و دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: سرمایه انسانی شالوده دولت است و کارمندان بسیجی در برخی موقعیت های حساس، با رشادت مثال زدنی، توانسته اند گامهای موثری در جهت اعتلای نظام اسلامی بردارند.

وی با تأکید بر لزوم اشراف داشتن کارکنان بسیجی بر دانش و تکنولوژی روز در عرصه های علمی دنیا گفت: در برخی از موارد با آموزش هایی مانند غواصی در سدهای بزرگ وزارت نیرو، موجب جلوگیری از خروج ارز شده و کارکنان بسیجی این توان را دارند که مشکلات و گره های موجود در برخی پروژه ها را با دستان توانمند خود بگشایند.

دکتر قریشی با یادآوری رشادتهای عظیم شهدای مقاومت به بیان خاطره ای از سردار باقری معاون پشتیبانی سپاه قدس در مورد شهید سلیمانی پرداخته، اظهار داشت: سه سال قبل که برف سنگینی در تهران بارید، سپهبد سلیمانی از میان میدان جنگ با داعشی های ملعون در سوریه تماس گرفته و به سردار باقری گفته بود برای آهوها و بزهای وحشی که در کوههای اطراف پادگان سپاه قدس زندگی می کنند علوفه تهیه نمایند تا در سرما و برف بدون غذا نمانند.

او در بخش دیگری از سخنانش گفت: آن شهید همان طور که جاذبه داشت، به همان صورت نیز تا پایان هر عملیاتی نیروهای تحت امرش موظف به هماهنگی با وی بودند. در یکی از این عملیاتها که به منظور انهدام مقر اصلی فرماندهان تروریست داعش روی داد، تمام مراحل را تحت نظر گرفته بود ولی در لحظه شلیک موشک، نیرویی که بسیار مجرب و سالها سابقه خدمت در سپاه قدس را داشت، بدون فرمان نهایی، موشک را بر اساس برنامه شلیک کرده بود که سپهبد بسیار به وی عتاب نمود ولی چون عادت داشت بعد از ساعاتی، دلجویی نماید به وی گفت لحظه ای که قرار بود شلیک شود یکی از فرماندهان اصلی در حال پیاده شدن از خودرویش بود و اگر برای شلیک یک دقیقه بیشتر و منتظر فرمانم می ماندی او نیز کشته می شد و در این جا بود که آن شخص متوجه خطایش گردید.

دکتر قریشی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در استان تهران ۱۷۶ هزار کارمند هست که در  ۱۲۰۰ پایگاه بسیج خدمت می کنند. در شهریور ماه سال جاری جشنواره کارمندان طراز اول انقلاب اسلامی برگزار شد که در آن مولفه ها و شاخص های اصلی انتخاب آنان را مطرح نمودیم. این جشنواره در چهارم شهریور سال آینده نیز برگزار می شود و بر اساس همان شاخصها، کارمندان طراز اول توسط رئیس جمهور مورد تقدیر قرار می گیرند.

فرمانده مرکز بسیج قوه قضائیه نیز در این مراسم ضمن سخنانی بر نقش کارمندان بسیجی سازمان زندانها در عرصه های مختلف رزمی، دفاعی، فرهنگی و تربیتی تأکید کرده، گفت: این مجموعه مملوّ از نیروهای پاک و باتقواست و هر جا فراخوانی صورت گرفته، در خط اول حاضر شده اند. نیروهای بسیجی می توانند بازوی توانمندی برای هر مجموعه باشند زیراهمانند کوه استوار و مردان روزهای سخت هستند.

دکتر صارمی ادامه داد: دلهای بسیجیان به خدا نزدیکتر است و همین دلها باعث می شود در سخت ترین عملیات ها نیز با قدرت حضور یافته و همیشه آماده جانفشانی و دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند و رهرو شهیدان بزرگی مانند حاج قاسم سلیمانی هستند.

در ادامه مراسم، مدیر کل زندانهای استان تهران نیز با گرامیداشت خاطره شهدای مقاومت و نیز تسلیت به مناسبت حادثه جانگداز شهادت جمعی از هموطنان در سانحه پرواز اوکراین گفت: بصیرت مثال زدنی بسیجیان و پیروی آنان از ولایت فقیه باعث خنثی شدن توطئه دشمنان می شود. کارکنان بسیجی زندانها در سنگر اصلاح و تربیت خدمت می کنند.

سیدحشمت اله حیات الغیب با اشاره به اینکه خدمت گذاری بی منت و بی ادعا روحیه یک کارمند بسیجی است، ادامه داد: اولویت اساسی برنامه های سازمان زندانها، ترویج فرهنگ و آموزه های دینی با محوریت قرآن و نماز است و خوشبختانه طی سالهای متمادی اداره کل زندانهای استان تهران دستگاه برتر در سطح وزارتخانه ها و ادارات معرفی شده است.

وی با بیان نوع طبقه بندی زندانیان گفت: کانون اصلاح و تربیت مختص نوجوانان معارض قانون زیر ۱۸ سال، ندامتگاه شهرری ویژه زنان و مراکز دیگر نیز بر اساس نوع جرم تقسیم بندی شده اند و در داخل آن زندانها نیز با توجه به امکانات فضا، تا حد امکان مددجویان بر اساس اتهام، نوع جرم و شخصیت نگهداری می شوند.

حیات الغیب افزود: تعداد قابل توجهی از زندانیان حافظ یک جزء تا سی جزء قرآن کریم هستند و امید است با توجه به گام دوم انقلاب که امر مقام معظم رهبری و ریاست قوه قضائیه است، در راستای رسالت عظیم اصلاح و تربیت بتوانیم خدمات بیشتری داشته باشیم. 

همچنین در این مراسم، دکتر قریشی از خدمات ارزنده مصطفی محبی فرمانده سابق حوزه مقاومت شهید هاشمی تقدیر نموده، سیدحشمت اله حیات الغیب مدیر کل زندانهای استان تهران را به سمت فرمانده جدید این حوزه منصوب کرد.

در این حکم که به امضای فرمانده مرکز مقاومت بسیج قوه قضائیه رسیده، آمده است: امید است با استعانت از خداوند متعال و نصی العین قرار دادن تقوا، جهاد در راه خدا، رهنمودهای رهبیر کبیر انقلاب اسلامی و موسس شجره طیبه بسیج حضرت امام خمینی (ره) و فرمان ها، تدابیر و منویات ولی امر مسلمین و فرمانده معظم کل قوا، حضرت آیت اله العظمی امام خامنه ای (مد ظله العالی) بتوانید با بهره گیری از امکانات مادی و معنوی، با همت و تلاش هر چه بیشتر حضور سازمان یافته کارمندان بسیجی را فراهم و آنان را در صحنه های مورد نیاز انقلاب شکوهمند اسلامی به کارگیری نمائید و در جهت پویایی بسیج ده ها میلیونی گامهای موثری بردارید.

بنا به این گزارش در مراسم تودیع و معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید هاشمی، دکتر اسمعیلی معاون سلامت، اصلاح و تربیت و معاون پژوهشی مرکز مقاومت بسیج قوه قضائیه، دکتر رستمی معاون اداری مالی، سرهنگ هنرمند فرمانده یگان حفاظت، فرزند شهید حسین پورجعفری و جمعی از مسئولان اداره کل زندانهای استان تهران و مدیران زندانها نیز حضور داشتند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*