نشست خبری هفدهمین جشنواره تئاتر زندانیان سراسر کشور در برج آزادی تهران / پوستر جشنواره رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان با حضور خبرنگاران اصحاب رسانه و مسئولین ذی ربط با هفدهمین جشنواره تئاتر زندانیان سراسر کشور ضمن برگزاری نشست خبری ،پوستر جشنواره نیز رونمایی شد .
مصطفی محبی مدیرکل زندان‌های استان تهران در نشست خبری هفدهمین جشنواره تئاتر زندان‌های سراسر کشور اظهار کرد: سازمان زندان‌ها در بحث قانونی می‌بایست افرادی که تحت قرار‌ها به زندان معرفی می‌شوند را نگهداری کند؛ اما اصلاح و تربیت نیز از جمله وظایف مهم سازمان زندان‌ها است.

وی ادامه داد: اقدامات زیادی در راستای اصلاح و تربیت زندانیان از ناحیه سازمان زندان‌ها برای مددجویان صورت می‌گیرد که بخش‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی به دست با کفایت همکاران ما انجام می‌شود که ما میزبانی هفدهمین جشنواره تئاتر زندان‌های سراسر را متقبل شدیم و در روز‌های ۱۲ تا ۱۴ دی ماه این مراسم اجرا خواهد شد.

محبی به انجام ورزش صبحگاهی و وجود ۲ الی ۴ سالن ورزشی در زندان‌ها اشاره کرد و گفت: مددجو در زندان رها نیست و همه زندانیان در بخش‌های هنری ورزشی فعالیت دارند و زمان آن‌ها به بیهودگی سپری نمی‌شود.

مدیرکل زندان‌های استان تهران خاطرنشان کرد: مدعی هستیم که در هر زندان گروه حرفه‌ای تئاتر داریم و حدود ۱۳۰ فراخوان داده شده و ۱۳۰ اثر هنری از کل کشور برای ما فرستاده‌اند و ۱۸ اثر فاخر و بهتر انتخاب شده است.

وی بیان داشت: زندانیان در ۴۰ حرفه مشغول آموزش هستند و حدود ۱۰ درصد از زندانیان مشغول به کار هستند.
مدیرکل زندان‌های استان تهران افزود: در زندان چهار گروه اصلی، تئاتر موسیقی، سینما و هنرهای تجسمی داریم و در مجموع به لحاظ ارتقای تفکر مطالعاتی ۳۳ کتابخانه در زندان‌های استان تهران وجود دارد و ۱۷۰ هزار جلد کتاب در دسترس شبانه روزی است.

محبی تصریح کرد: با استفاده از ۷۰ نفر نیروی روحانی نمازهای جماعت و کلاس های اخلاقی برگزار شده و با به کار گیری روانشناسان، اقدامات خوبی را انجام می‌دهیم.

در ادامه حجت الاسلام سیدعلی اکبر میرصانعی رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های استان تهران افزود: وظیفه ما این است که کارهای فرهنگی و اصلاح و تربیتی را برای زندانیان انجام دهیم که بازگشت شرافتمندانه به جامعه داشته باشند.

وی گفت: زندانیان در مسابقات قرآن شرکت می کنند و سه دانشگاه بعثت یک و دو و سه در زندان‌های تهران اعم از اوین، رجایی شهر و قزلحصار زیر نظر دانشگاه علمی کاربردی اداره می شود.

میر صانعی تصریح کرد: ۴۰۰ مددجو در دانشگاه و در ۲۰ رشته تحصیلی مشغول به تحصیل هستند، ۶ مدرسه داریم که بیش از ۱۹۰۰ دانش آموز دارد و ۲۵۰ مددجو در طول سال باسواد می شوند که بیش از ۵۰ درصد از کارهای ما در سازمان زندان ها فرهنگی و اصلاح و بازگشت زندانیان به جامعه اولویت اصلی ما است و برگزاری جشنواره های هنری به تحقق این اولویت کمک می کند.

در این مراسم از پوستر هفدهمین جشنواره تئاتر زندان های سراسر کشور رونمایی شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*