نگاه حمایتی و اجتماعی برای دستگیری از خانواده زندانیان باید در جامعه ترویج یابد

در راستای حفظ حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع، خانواده های برخی از زندانیان که خواستار ملاقات با مدیرکل زندانهای استان تهران بودند، با وی دیدار نمودند.

سیدحشمت اله حیات الغیب روز گذشته، در دیدار با خانواده زندانیانی که خواستار ملاقات با وی بودند، ضمن بررسی مطالبات و خواسته های آنان، جهت رسیدگی دقیق تر موضوعات به مسئولان مربوطه و مددکاران اجتماعی ارجاع نمود.

مدیرکل زندانهای استان تهران در حاشیه این دیدار که در راستای حفظ حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع برگزار شده بود، گفت: در شریعت اسلام، هر فرد مسلمان دارای احترام بوده و هیچ کس، حق توهین یا بی اعتنایی به او را ندارد. همه باید نسبت به یکدیگر با احترام برخورد کنند.

وی ادامه داد: برنامه ریزی در ادارات و مؤسسات، باید با نیازهای مردم، هماهنگ باشد و دارای چارچوب زمانبندی بوده و مرحله به مرحله پیش برود تا نتیجه مطلوب حاصل شود؛ چرا که برنامه ریزی هدفمند بر مبنای واقعیتها و امکانات موجود، سبب می شود که کارکنان نظام اداری به خواسته های واقعی ارباب رجوع پی برده و نیازهای آنان را سریع تر و با دقت بیشتر، رفع کرده و در نهایت، موجبات رضایت مندی آنان را حاصل نمایند.

حیات الغیب همچنین اظهار داشت: ما موظف به رعایت حقوق زندانی هستیم و سعی می کنیم با کمک انجمن حمایت از خانواده زندانیان، در طی دوران حبس با امکاناتی که داریم حامی این افراد باشیم تا به خاطر زندانی بودن سرپرستشان خانواده از هم نپاشد یا فرزندانشان از تحصیل باز نمانند. نگاه حمایتی و اجتماعی برای دستگیری از خانواده زندانیان باید در جامعه ترویج یابد.

وی با بیان این که خانواده زندانیان به دلیل زندانی بودن سرپرست خود، برای تأمین معیشت و نیازمندی های روزانه خود دچار مشکلات عدیده ای هستند، خاطرنشان کرد: از کلیه دستگاههای حمایتی، اجتماعی و همچنین خیرین و نیکوکاران دعوت می کنیم به یاری این خانواده ها بشتابند تا از بروز آسیبها و ناهنجاریهای اجتماعی پیشگیری شود.

بنا به این خبر، مدیرکل زندانهای استان تهران در روزهای شبنه هر هفته طبق برنامه قبلی، با خانواده زندانیان دیدار نموده، پاسخگوی درخواسته و مطالبات آنان می شود.  

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*