نیکوکاران استان تهران، ۳۷۰ میلیون تومان جهت آزادی زندانیان جرایم غیرعمد اهدا کردند

طی جشن گلریزان آزادی زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد استان تهران که در کتابخانه ملی کشور برگزار شد، نیکوکاران حاضر در مراسم، ۳۷۰ میلیون تومان جهت آزادی زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد به حساب نمایندگی ستاد دیه واریز نمودند.

به گزارش روابط عمومی نمایندگی ستاد دیه استان تهران، سیداسداله جولایی در مراسم گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیرعمد گفت: به لطف الهی و کمکهای خیرین، تاکنون ۱۳هزار و ۶۶۴ نفر که به دلیل نداری و مسائلی مانند صدور چک بدون پشتوانه مالی جهت پرداخت کرایه خانه یا بدهی های دیگر، وقوع حوادث جرحی یا فوتی در تصادف و یا عدم رعایت دقیق الزامات مهندسی در ساخت خانه و همچنین مهریه و نفقه در زندان به سر می بردند، آزاد شدند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور افزود: با اجرای قانون بیمه شخص ثالث و نیز کمکهای صندوق خسارات بدنی، تعداد زندانیان این حوزه کاهش چشمگیری داشتند که انشاء الله این امر در خصوص اصلاح قانون چک که در حال بررسی و تصویب است، اتفاق خواهد افتاد.

وی ادامه داد: طی ماه مبارک رمضان، ۳۷۷ مراسم گلریزان در کشور برگزار خواهد شد و در همین شب میلاد امام حسن(ع)، همزمان در ۲۰ شهر در حال برگزاری است.

در این همایش، مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی و نایب رئیس هیأت امنای نمایندگی استان تهران ضمن سخنانی گفت: وقتی سرپرست خانوار بالای سر خانواده است مشکلات بسیاری در زندگی وجود دارد وای به روزی که سرپرست به هر دلیلی نباشد.

وی ادامه داد: خوشبختانه از آغاز سال ٩٧ تاکنون، زمینه آزادی ٧٠ مددجوی جرایم غیرعمد فراهم شده است. همچنین در سال ٩٥، تعداد ٨٠٠ زندانی و در سال ۹۶، یک هزار و ۶ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد استان تهران توسط نیکوکاران و نیز نمایندگی ستاد دیه استان تهران آزاد شده، به آغوش خانواده بازگشتند.

مدیرکل زندان‌های استان تهران با بیان اینکه افرادی به دلیل رفتار معارض قانون و غیرعمد اکنون در زندان هستند، گفت: امیدواریم بتوانیم با قدم‌های خیرین، زندانیان جرایم غیرعمد را آزاد کنیم چرا که حبس این افراد دو اثر منفی را به همراه دارد یکی اینکه از حیث روحی و روانی بر عده‌ای از افراد جامعه تاثیر منفی می‌گذارد و دوم، خانواده‌های وی تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

بنا به این خبر، با مطالعه خلاصه پرونده های مددجویان جرایم غیرعمد توسط مسئولان توسعه اقتصادی و منابع بیمه دی، مبلغ ۷۸ میلیون تومان نیز اهدا گردید که به این طریق، هفت نفر از زندانیان واجد شرایط آزاد شدند.

نیکوکاران و خیرین می توانند از طریق سایت نمایندگی ستاد دیه استان تهران به نشانیwww.tehipro.ir و یا لینک اطلاع رسانی@tehipro با فعالیتهای این نمایندگی و نیز نحوه ارسال کمکهای مالی و آزادی زندانیان استان آشنا شوند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*