ورزش یکی از برنامه های اصلی زندانیان رجایی شهر است

تربیت بدنی و ورزش علاوه بر فواید جسمانی، تاثیر بسزایی در تقویت روح و روان مددجویان دارد. بدین منظور واحد تربیت بدنی زندان رجایی شهر اقدام به برگزاری ورزش صبحگاهی  برای مددجویان نموده است.

عزیزی سرپرست زندان  هدف از برگزاری ورزش صبحگاهی را عامل ایجاد شادابی و نشاط مددجویان  عنوان نموده و افزود: ورزش کارکردی زیربنایی و بنیادی در توسعه و تحکیم روابط انسانی دارد.

وی گفت: تربیت بدنی در کاهش ناسازگاریهای فردی ، اجتماعی و کاهش فشارهای روانی مؤثر بوده و تعادل روانی را برقرار می سازد. مددجویان با شرکت در فعالیت های ورزشی از نظر ذهنی، جسمی و روانی تعادل لازم را کسب نموده  و توانایی مقابله با مشکلات وفشارهای ناشی از زندگی را به دست خواهند آورد.

سرپرست زندان رجایی شهر در ادامه افزود:  نظم ، تطابق و سازگاری اجتماعی مددجویان یکی از اهداف عالیة تربیت بدنی  بوده و  شرکت آنان در ورزش صبحگاهی  سبب ایجاد شرایط دوستانه و صمیمی و نشاط آور می گردد  که از این طریق می توان به اهداف اصلاحی وتربیتی سازمان دست یافت.

 عزیزی در پایان با بیان این مطلب که حضور مسئولین در جمع ورزشی مددجویان از مهم ترین اهرمهای تشویق آنان به امر ورزش می باشد گفت: سالم سازی جسم و روح مددجویان از اهم وظایف زندانبانی اسلامی می باشد.

لازم به ذکر است بیش از ۴۰۰ نفر از مددجویان صبح خود را با ورزش آغاز می نمایند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*