پنج هزارمددجو در قزلحصار تحت متادون درمانی هستند

مدیر ندامتگاه قزلحصار شناخت مشکلات ناشی از اعتیاد و برنامه ریزی در راستای کنترل و کاهش تعداد معتادان را از اولویتهای سازمانی عنوان نمود، افزود: یکی از روشهای نوین برای ارتقاء سلامت جسمی مددجویان بیمار، در محیط زندان و خارج آن درمان نگهدارنده با متادون است که علائم ترک اعتیاد را به حداقل می رساند.

محمدی با بیان این خبر گفت: افسردگی در معتادان از شیوع بالایی برخوردار است. ترک اعتیاد و قطع مصرف ماده مخدر نیز با علایمی همراه می شود که یکی از آنها افسردگی است که متادون می تواند از بروز علایم ترک پیشگیری نماید.

وی در ادامه اظهار داشت : تجویز متادون برای معتادان به مواد مخدر حداقل با دو هدف عمده دسترسی به ماده اي خوراکی و کاهش اعتیاد تزریقی و بیماری های عفونی مرتبط با آن و ثانیاً کاهش ارتباط معتاد با مواد مخدر و کم شدن میزان بزهکاری شود.

محمدی افزود: در اجرای سیاستهای درون سازمانی مبنی بر کاهش آسیب رفتاری، واحد بهداشت ندامتگاه بیش از ۵ هزار نفر از مددجویان بیمار متقاضی را تحت درمان نگهدارنده با متادون قرار داده تا در بهبود معتادان موثر واقع شود.

وی همچنین تأکید کرد: ازآنجائی که مصرف مواد مخدر عامل بروز رفتارهای ضد اجتماعی وپرخطرمی گردد مددجویان با استفاده از روشهای درمانی جایگزین نظیر درمان نگهدارنده با متادون، می توانند آسیب های وارده را به حداقل ممكن برسانند.

لازم به ذکر است: اداره بهداشت و درمان ندامتگاه قزلحصار علاوه بر درمان بیماران معتاد دربخشهای ویزیت پزشک عمومی، عفونی، داخلی، روانپزشکی و اعزام اورژانسی و غیراورژانسی به مراکز درمانی نیز فعالیت دارد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*