۳۶ نفر از مددجویان زندان رجایی شهر حافظین قرآن کریم هستند


به گزارش روابط عمومی زندان رجایی شهر ، ضیایی سرپرست زندان هدف از برگزاري کلاسهای قرآنی را ترويج فرهنگ قرآن وتأثير مفاهيم آن در بازسازي شخصيت مددجويان دانست وافزود: قرآن بهترين راهنما در تمام مراحل زندگي انسانها بوده و دارای برنامه جامع و کامل در ابعاد مختلف و مسائل زندگي است.
وي درادامه افزود: شایسته است اهمیت و آموزه‏های قرآنی در حل و کاهش مشکلات روانی، اجتماعی، فردی، خانوادگی و… درک شود و با بكارگيري دستورات آن در سالم سازی روح و شخصیت انسانی و جوامع بشری برنامه‏ریزی گردد.
ضیایی تقویت روحیه ایمانی، اخلاقی، روابط انسانی و پرهیز از معاصي و… را فرايند قرابت و نزديكي به قرآن دانست و تصريح نمود: آموزش و تعلیم و تعلم قرآن در قالب برگزاری مسابقات قرآنی، نمایشگاهها، جشنواره‏های قرآنی و تعظیم و تکریم قرآنیان و قرآن‏پژوهان، هریک به نو به خود می‏تواند در ترویج و گسترش فرهنگ قرآن کمک نماید.
سرپرست زندان رجایی شهر با تاكيد بر اينكه مخاطب قرآن همه مردم، بشريت و عالم هستي است، خاطر نشان ساخت: اهالي قرآن اهل تقوا، صبر، توكل، علم و معرفت هستند و قرآن اساساً ذكر ، يادآوري و براي نجات ازغفلت است.
گفتنی است در حال حاضر تعداد ۳۶ نفر از مددجویان حافظین قرآن کریم می باشند که از این تعداد ۲۷ نفر حافظین ۱ جزء ، ۴ نفر ۲ جزء ، ۳ نفر ۳جزء و ۲ نفر ۵ جزء می باشند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*