۸۰۰ مددجو ندامتگاه قزلحصار کرج به مرخصی نوروزی می روند

عباس بهمنی با اعلام این خبر افزود: با هماهنگی دادیار ناظر برزندان از میان ۲ هزار و ۵۰۰ درخواست مرخصی بررسی شده در شورای طبقه بندی این ندامتگاه ، تعداد ۸۰۰ نفر با ارائه تأمین سند به مرخصی اعزام می شوند.
سرپرست واحد قضایی ندامتگه قزلحصار با اشاره به اینکه مددجویان واجدشرایط این ندامتگاه از ۱۵روز تا یک ماه مرخصی نوروزی می روند گفت: تحکیم روابط خانوادگی و اجتماعی، رفع مشکلات ضروری و فردی، خانوادگی ، قضائی ، بازتوانی اجتماعی مددجویان و فراهم کردن زمینه بازگشت دوباره آنان به جامعه را از جمله مزایای اعطای مرخصی به مددجویان برشمرد.
وی ، فرایند اعطای مرخصی را حرکتی به سوی کاهش جمعیت کیفری زندان ها عنوان کرد و افزود: اعطای مرخصی به مددجویان هدفی ارزشمند است که آثار مثبتی برای خانواده ها در بر دارد.
بهمنی گفت: مهمترین اثر آن برقراری روابط عاطفی و خانوادگی میان مددجویان است که این امر سبب می شود تا آنان نسبت به زندگی بعد از حبس امیدوار شوند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: مددجویانی که در زندان ها بسر می برند دارای شخصیت آسیب پذیری هستند که بازسازی شخصیت آنان برای مسئولان اهمیت به سزایی دارد و بطور کلی اعزام به مرخصی می تواند به به این هدف

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*